آموزش نرم افزار ASPEN FLARENET

آموزش نرم افزار ASPEN FLARENET :


نرم افزار ( Flare (Aspen Flarenet که قبلا نرم افزار FLARENET نامیده می شد برای سهولت طراحی و شبيه ‏سازی  vent system piping و سيستم‏های flare  در كليه مراحل فرآيند طراحی و نیز جهت طراحی و آنالیز شبکه مشعل سوز و تخلیه بكار می‏رود.
نرم افزار Flarenet مهندسین را قادر می سازد تا طراحی، آنالیز و رفع مشکلات طراحی سیستم های Flare و Vent را به صورت پایدار انجام دهند. این برنامه می تواند سایز بهینه سیستم های Flare جدید و یا تلفیقی با سیستمهای موجود را بر اساس معیارهای افت فشار مجاز و عدد ماخ محاسبه کند و همچنین در شبکه های موجود Relief امکان رفع گلوگاههای فرایندی را بررسی نماید.
نرم افزار Flarenet می تواند بر اساس سناریوهای مختلف احتمالی و عملیاتی متاثر از تخلیه PSV هاPCV ها و BDV ها سایز و طراحی مناسب خطوط تخلیه و خطوط اصلی شبکه را ارائه نماید.
در محيط برنامه Flarenet  برای نمايش مستقيم شبكه لوله از يك نمودار جريان استفاده مي‏شود. در كنار اين نمودار، جداول تكميلي شامل كليه اطلاعات لازم و نتايج محاسبه شده نيز قرار داده شده است.مزایا و ويژگيها


مهندسین میتوانند از نرم افزار Aspen Flare System Analyzer استفاده کنند تا به صورت دقیق تمام شبکه های مختلف Flare  را در سایت با توجه به Plot Plan  و نقشه جانمایی تجهیزات به منظور انتقال کامل سیال از محلهای تخلیه مدل سازی نمایند.
نرم افزار Flarenet  نمایش بصری و گرافیکی مدلسازی کامل سیستم را در حداقل زمان امکان پذیر مینماید. همچنین این نرم افزار شامل مزایای ذیل می باشد :
رعایت مقررات توصیه شده توسط استانداردPR 521 API
بهبود نمایش PFD شبکه ، متغیرهای اصلی فرایند و نمایش فشار، دبی، عدد ماخ و Noise در حاشیه نقشه
توانایی وارد کردن اطلاعات جریان به صورت مستقیم از نرم افزار هایی مانند Aspen HYSYS یا Aspen Plus
پایگاه داده وسیعی از اتصالات و لوله ها
باز بینی مشخصات مهندسی برای تمامی تجهیزات سیستم
تایید ساختار شبکه موجود و سایز لوله
کاهش هزینه طراحی

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

 

میدان توحید خیابان توحید پلاک 105 واحد3

02166948737

09392998892

radsazehadak@gmail.com

نظرسنجی سایت
نظرسنجی سایت
برترین موسسات آموزشی | رافابس سیستم | meetneed.ir
طراحی و پیاده سازی:گروه هنری رسانه ای آویـن مدیـا