دوره ی آموزشی نرم افزارMatlab


دوره ی آموزشی نرم افزارMatlab
 
در بسیاری از مسائل مهندسی، با معادلاتی رو به رو می‌شویم که حل آنها به روش تحلیلی کاری بس زمان‌بر و مشکل می‌باشد و در اکثر مواقع، نمی‌توان روش‌های تحلیلی برای حل معادلات پیدا نمود، حتی مواقعی که با فرض های منطقی معادلات را نیز ساده‌تر کنیم. در این زمان نیاز یک مهندس به آموزش برنامه نویسی، نیازی اساسی تلقی می‌گردد تا بتواند مسائلی را که با آنها رو به رو می‌شود، به کمک روش‌های عددی و با پذیرفتن خطا، حل نماید. همچنین استفاده از ر وشهای با تکرار زیاد بدون استفاده از کامپیوتر، امکان‌پذیر نمی‌باشد. در نتیجه، مدل‌سازی و کد نویسی این مسایل، در محیط های برنامه نویسی، امری ضروری می‌باشد.
 هدف از این دوره ی آموزشی، آشنایی دانشجویان با نرم‌افزار قدرتمند MATLAB با رویکرد برنامه نویسی در مسائل مهندسی شیمی می‌باشد. پس از اتمام دوره، از دانشجویان انتظار می‌رود که برنامه‌نویسی مربوط به محاسبات عددی و حل معادلات حاصل از مدل‌سازی فرایندها را بتوانند با این نرم‌افزار و زبان برنامه‌نویسی انجام دهند.

سرفصل های دوره
مقدماتی از نرم‌افزار (آشنایی اولیه، نامگذاری متغیرها، ماتریسها، توابع و  M-fileها، رسم نمودارهای دو و سه بعدی و چند جملهایها)
برنامه های کاربردی
حل عددی معادله غیرخطی (استفاده از حلقههای for و while و ساختارهای شرطی if و استفاده از دستورهای fzero و solve و مقایسه نتایج به دست آمده از روشهای مختلف برای یافتن ریشه معادلات)
تبدیل واحد ابعاد (استفاده از ساختار شرطی switch)
سری فیبوناچی
انتگرالگیری عددی
حل معادلات دیفرانسیل معمولی (ODE)
حل معادلات دیفرانسیل پارهای (PDE)
رگرسیون خطی

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

 

میدان توحید خیابان توحید پلاک 105 واحد3

02166948737

09392998892

radsazehadak@gmail.com

نظرسنجی سایت
نظرسنجی سایت
برترین موسسات آموزشی | رافابس سیستم | meetneed.ir
طراحی و پیاده سازی:گروه هنری رسانه ای آویـن مدیـا