دوره آموزشی بازرسی فنی

بازرسی چیست؟
یکی از دغدغه های دائمی فروشندگان و خصوصا خریداران هنگام انجام معاملات ( کالا وخدمات ) ، عدم اطمینان به طرف مقابل و تردید در انجام تعهدات تقبل شده می باشدو در این راستا یکی از ابزاهایی که می توان مسئولیت فروشنده را قبل از انجام معامله مورد بررسی و پایش قرارداد بهرهگیری از خدمات شرکت های بازرسی می باشد که با اعمال نظارت ، کنترل کمی و کیفی کالا یا خدمات خریداری شده موجب کاهش اختلاف آتی فیمابین خریدار و فروشنده می گردد.

با انجام بازرسی توسط یک شرکت بازرسی کننده امین و متعهد خریدار می تواند شرایطی را فراهم آورد که اولا مشکلی ایجاد نگردد ثانیا در صورت بروز مشکل ،مدارک و شواهد کافی دال بر چگونگی شرایط قبل از حمل کلا در اختیار داشته باشد.

انواع خدمات بازرسی:

1- بازرسی فنی: به منظور حصول اطمینان از کیفیت تولید و یا عملکرد قطعات و تجهیزات و توجه به رعایت روش های صحیح مطابق با استاندارد های ملی و جهانی بازرسی فنی توسط فرد یا افراد ذیصلاح انجام می شود. در این نوع بازرسی موارد احتمالی نواقص کیفی و عدم کارآیی وانطباق آن با استاندارد ها و الزامات قانونی مرتبط در نظر گرفته می شود.

عبارتست از هرگونه کنترل، نظارت ،بررسی ،بازبینی ،نمونه برداری ، اندازه گیری و عملیات مشابه که به منظور تعیین مطابقت آنها با شرایط قراردادی و یا به جهت اعلام نظرات حرفه ای انجام می گیرد. این نوع بازرسی می تواند در مبدا یا مقصد کالا انجام شود.

 

ثبت نام کنید

نوشتن دیدگاه


ارتباط با ما

 

میدان توحید خیابان توحید پلاک 105 واحد3

02166948737

09392998892

radsazehadak@gmail.com

نظرسنجی سایت
نظرسنجی سایت
برترین موسسات آموزشی | رافابس سیستم | meetneed.ir
طراحی و پیاده سازی:گروه هنری رسانه ای آویـن مدیـا